Jurjevanje v Beli krajini 2024, 19.-23. junij 2024 Jurjevanje v Beli krajini 2024, 19.-23. junij 2024
Bela krajina
1
Jurjevanje v Beli krajini 2024, 19.-23. junij 2024

Najstarejši folklorni festival v Sloveniji

60. Jurjevanje v Beli krajini

19.-23. junij 2024 Jurjevanjska draga v Črnomlju

Program izpostavljeno

Wed,
19. June 2024
18:30

Odprtje razstav v starem mestnem jedru Črnomelj

Wed,
19. June 2024
21:00

TRIO VIVERE

Celovečerni koncert

Thu,
20. June 2024
18:00

Pastirče mlado

Srečanje otroških folklornih skupin Bele krajine

Thu,
20. June 2024
21:00

Slavnostno odprtje 60. Jurjevanja v Beli krajini 2024

Glasbeno-plesni program, podelitev priznanj Slavnostni govornik: dr. Marko Terseglav, etnolog in literarni zgodovinar

Fri,
21. June 2024
09:30

Čebelica debelica, Miškino gledališče

predstava za otroke

Fri,
21. June 2024
18:00

Rokodelski sejem

18.00-21.00 Razstavno-prodajni sejem rokodelskih izdelkov mojstrov domače in umetnostne obrti

Fri,
21. June 2024
18:00

Adlešički tamburaši, KUD Božo Račič Adlešiči

Nastop tamburaške skupine

Fri,
21. June 2024
19:00

Koncert Big banda Črnomelj

Fri,
21. June 2024
20:00

Pleši, Jure, do jutranje ure!

nastop odraslih folklornih skupin iz Paname, Južne Koreje, Grčije, Italije in Slovenije

Fri,
21. June 2024
22:00

Gruppo Storico Sbandieratori Fivizzano

Atrakcija metalcev zastav in bobnarjev iz Italije

Fri,
21. June 2024
23:00

Dejan Dogaja band

23.00-02.00 Zabavni program z glasbeno skupino

Sat,
22. June 2024
09:00

Goni kolo - z biciklom po Beli krajini

Družinski kolesarski izlet po Beli krajini

Sat,
22. June 2024
09:00

Tržnica dobrot in rokodelstva

ponudba lokalno pridelane hrane in proizvodov ter izdelkov rokodelstva

Sat,
22. June 2024
09:00

Ciciban in čebela

Ustvarjalne delavnice za otroke

Sat,
22. June 2024
09:45

Nastop FS VDC Črnomelj

Sat,
22. June 2024
10:00

Mala murska deklica, Kukuc gledališče

Predstava za otroke

Sat,
22. June 2024
10:00

Delavnica peke prest

10.00-12.00

Sat,
22. June 2024
10:45

Obredje Zelenega Jurija

FS Zeleni Jurij Črnomelj

Sat,
22. June 2024
11:00

Glasbeni program

Nastopi godcev gostujočih folklornih skupin, lajnarke in drugih

Sat,
22. June 2024
17:00

Citroprekelj Bela krajina

Nastop belokranjskih citrarjev in oprekljarjev

Sat,
22. June 2024
17:00

Kafergeist

Nastop glasbene skupine

Sat,
22. June 2024
17:00

Rokodelski sejem

Razstavno-prodajni sejem rokodelskih izdelkov mojstrov domače in umetnostne obrti

Sat,
22. June 2024
18:00

Jazzva

Nastop glasbene skupine

Sat,
22. June 2024
19:00

Anbot

Nastop glasbene skupine

Sat,
22. June 2024
20:00

Ki za kolo, naj gre z nami v kolo ...

nastop odraslih folklornih skupin iz Paname, Južne Koreje, Grčije, Italije in Slovenije

Sat,
22. June 2024
22:00

Gruppo Storico Sbandieratori Fivizzano

Atrakcija metalcev zastav in bobnarjev iz Italije

Sat,
22. June 2024
23:00

Zabavni program z glasbeno skupino CHICAS

23.00-02.00

Sun,
23. June 2024
16:00

Rokodelski sejem

Razstavno-prodajni sejem rokodelskih izdelkov mojstrov domače in umetnostne obrti

Sun,
23. June 2024
16:00

Pikin cirkus, zavod Enostavno prijatelji

Predstava za otroke

Sun,
23. June 2024
16:00

Jurjeva dežela

Ustvarjalne delavnice za otroke

Sun,
23. June 2024
17:00

Viniški tamburaši, KUD Oton Župančič Vinica

Koncert tamburaške skupine z gosti

Sun,
23. June 2024
17:00

Vokalna skupina Lan

Koncert

Sun,
23. June 2024
18:00

Proslava ob dnevu državnosti

Sun,
23. June 2024
19:00

Lepa Anka kolo vodi …

nastop odraslih folklornih skupin iz Paname, Južne Koreje, Grčije, Italije, Hrvaške in Slovenije

Sun,
23. June 2024
21:00

Uradni zaključek festivala

Kresni večer

Sun,
23. June 2024
21:30

Gruppo Storico Sbandieratori Fivizzano

Atrakcija metalcev zastav in bobnarjev iz Italije

Sun,
23. June 2024
22:00

Vlado Kreslin in skupina Mali bogovi

22.00-24.00 Celovečerni koncert